• 27 lipca 2021
  • wyświetleń: 3380

Eliza Megger wicemistrzynią i medalistką Mistrzostw Polski U23

W dniach 24 i 25 lipca w Suwałkach odbyły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23. Eliza Megger z klubu LKS Pszczyna wywalczyła podczas nich tytuł wicemistrzyni oraz zdobyła brązowy medal!

Eliza Megger wicemistrzynią i medalistką Mistrzostw Polski U23 - 24-25.07.2021 · fot. LKS Pszczyna

Po znakomitej pierwszej części sezonu (m.in. Mistrzostwo Polski w biegu na 1500m i piąte miejsce w Mistrzostwach Europy U23 w Tallinie) tym razem reprezentantka LKS Pszczyna Eliza Megger sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w biegu na 800 m z wynikiem 2:05,04 (drugi wynik w historii startów) oraz po brązowy medal w biegu na 1500 m (czas 4:28,84).

Stawka na obu dystansach była niezwykle silna i wyrównana, stąd też walka o medale była do samej mety. Tym razem Eliza musiała uznać wyższość Klaudii Kazimierskiej ( Vectra Włocławek) i Beaty Topki (Talex Borzytuchom).

Eliza nie ukrywa, że czekała na zakończenie pierwszej części sezonu, bo ta swoją intensywnością dała się jej we znaki. Przed nią krótki odpoczynek, a później przygotowania do mitingów sierpniowo-wrześniowych.